NABÍDKA RUMŮ

Degustujte, hrajte si s jejich chutí i vůní, je škoda zůstat jen u jednoho! Základ 4cl, na vyžádání 2cl za poloviční cenu.

Abuelo 7y  40%

Sedmiletý Ron Abuelo Añejo 7 años je výsledkem vášně vyrábět ten nejlepší rum añejo. Vyráběn je fermentací melasy a po dobu 7 let se nechává zrát v malých sudech z bílého dubu.

80 Kč

A.H. Riise Family Reserva

Tenhle rum je tím nejlepším a nejexkluzivnějším rumem lékárníka pana Riise s průměrnou dobou zrání 25 let. A.H. Riise Family Reserve má svěží temně mahagonovou barvu s lahodným aroma pomeranče, melasy a exotického ovoce.

190 Kč

A.H.Riise X.O. Reserve 40%

A.H.Riise X.O. reserve rum je vynikající karibský rum. Je ručně namíchaný z několika různých rumových destilátů starších 20-ti let. Má krásnou zlatavě-mahagonovou barvu.

140 Kč

Appleton Estate Extra 12yo 43%

Rum, který je destilovaný v tradičních kotlíkových destilačních přístrojích a následně namíchaný z rumů starších 12 let. Země původu: Jamajka

80 Kč

Appleton Estate 21y 43%

Tento rum je vyrobený ze zrajících rumů, které jsou smíchány a znovu plněny do sudů, kde výsledný rum zraje ještě 2 roky. Celkové stáří je minimálně 21 let.

V roce 2002 oceněn zlatou medailí na International Wine and Spirit Competition London, United Kingdom

280 Kč

Arcane Delicatissime 41%

Rum Arcane patří do menšinové skupiny takzvaných agricole rumů, tedy rumů, které jsou vyráběné přímo z čerstvé šťávy cukrové třtiny. Vzniká na Mauritiu v destilérce Gray v blízkosti městečka St. Ethiene.

80 Kč

Bacardi Carta Blanca 37,5%

Rum, díky kterému Don Facundo v roce 1862 způsobil převrat v lihovarnickém průmyslu. Položil základ pro veškerou budoucí rumovou produkci a inspiroval koktejlové průkopníky k vytvoření koktejlů

60 Kč

Bacardi Oakheart Spiced 35%

Oakheart je vyroben z vybrané směsi rumů, které zrají v silně vypálených sudech z amerického dubu. Tím získává unikátní zakouřené aroma, které je doplněné tóny koření, jako javorových výtažků, skořice, muškátového oříšku, medu a vanilky.

60 Kč

Bacardi Razz 32%

Bacardí Razz je kombinací unikátního rumu a delikátních ovocných esencí. Intenzivní, plná chuť vzniká spojením vyzrálého rumu a tmavých, sladkých severoamerických malin odrůdy Marion.

60 Kč

Barracuda Cay 8y 40%

Nová řada rumů z Panamy. Jako jeho otce můžeme označit slavného Don Pancho, tento světově známí a uznávaný rum expert z oblasti míchání rumů a destilace

90 Kč

Barcelo Grade Anejo 37,5%

Vynikající směs skvělých dominikánských rumů zrající déle než čtyři roky v dubových sudech.

70 Kč

Barcelo Imperial 38%

Ron Barceló Imperial je specialita, která vzniká výběrem nejlepší karibské cukrové třtiny, za přísného dodržování tradiční staré rodinné výroby. Pro Ron Barceló Imperial jsou používány velmi staré rumy, které zrají po dobu nejméně deseti let v dubových sudech.

90 Kč

Beach House Spiced white 40%

Beach House White Spiced je vyráběn na ostrově Mauricius. Základem pro jeho výrobu je tradiční rum z melasy z destilerie Grays, výrobce např. skvělých rumů New Grove, je oslazen starým třtinovým sirupem smíchaným s agricole rumem, zrajícím dva roky v dubovým sudech.

90 Kč

Botran Anejo 12y 40%

Guatemalský rum, vyráběný přímo ze šťávy cukrové třtiny. Zraje systémem Solera v nadmořské výšce 2333 mv sudech z bílého dubu po bourbonu. Je mahagonové barvy s jantarovými odlesky. Voní po vanilce, čokoládě a jemně po vypálených dubových sudech, s lehkými tóny sušeného ovoce a koření. Má sytou a harmonickou chuť.

80 Kč

Božkov Republica 38%

Milovníci rumu a kvalitního alkoholu obecně jistě ocení tento tmavý rum z osmiletých rumů karibských zemí citlivě doslazený třtinovým cukrem. Jemná, delikátně nasládlá chuť s příjemnými tóny vanilky, sušeného ovoce a aromatických oříšků je sázkou na jistotu.

50 Kč

Brugal 1888 40%

Chcete-li najít jedinečnou chuť, zvolte Brugal 1888. Zraje ve středně vypálených amerických bílých dubových sudech po Bourbonu po dobu až osmi let. Ale to je jen začátek - poté přichází druhé zrání, tentokrát v španělských dubových sudech, které se dříve používaly pro Oloroso sherry.

180 Kč

Bumbu 35%

Rum byl vyroben ze štávy cukrové třtiny vypěstované na Barbadosu, Belize, Brazílii, Kostarice, Dominikánské republice, El Salvadoru, Guyaně a Hondurasu.

Celkově rum nabízí komplexní aroma karamelu a vanilky. Chuť má tóny skořice, pražených oříšků a nového koření, vše dohromady se snoubí ve sladké tóny a explozi ovocných podtónů. Rum je nesmírně jemný a pozor, nedá se od něj odtrhnout.

130 Kč

Bumbu XO 40%

XO nabízí nápoj plný síly společně s Ex-Sherry nuancemi. Lze krásně cítit přirozené aroma karamelu, spáleného dubu a vanilky které se propojují s tóny pomerančové kůry, pálivostí pepře a náznakem kávy na patře.

150 Kč

Cachaca 51 Pirassununga 40%

Nejprodávanější cachaca na světě. To už o něčem svědčí! Cachaca - brazilská třtinová pálenka, základ světoznámé caipirinhy. Copacabana, Ipanema, samba, karneval - to vše a mnohem víc v jednom drinku!

60 Kč

Captain Bucanero Elixir 34%

Pod tímto názvem se skrývá skutečně elegantní rumový elixír z Dominikánské Republiky, jehož skvělá vůně vám spolu se skvělou chutí nepochybně učaruje.

70 Kč

Captain Morgan Black Spiced 40%

Zraje ve dvakrát pálených dubových sudech. Captain Morgan Black Spiced má výraznou chuť s překvapivě jemným závěrem.

70 Kč

Captain Morgan Private Stock 40%

Premiová varianta oblíbeného rumu Captain Morgan Spiced z ostrova Portoriko. Proti standardní verzi je vyroben z nejlepších rezerv a nabízí vytříbenou chuť získanou nejméně 24 měsíci zrání v dubových sudech.

90 Kč

Captain Morgan Spiced Gold 35%

Unikátní směs koření a přírodních ingrediencí dělá z Captain Morgan Original Spiced Gold oblíbené pití.

50 Kč

Conde de Cuba Elixir 34%

roce 1832 získala jeho excelence Sr. D. Francisco Vives y Planes titul španělského krále "Conde de Cuba". Na počest této události byl vytvořen tento krásně teplý a hladký old aged karibský rum jako díkuvzdání za přínos této události pro historii ostrova.

70 Kč

Contrabando 38%

Vyrábí se z melasy, zraje po dobu 5 let. Má jemné karibské aroma plné tónů sladké vanilky, čerstvého kokosu a zralého tropického ovoce, v chuti doplněné o tóny dřeva.

90 Kč

Cubaney Centenario 25y 41%

Barva: Tmavě třešňová až mahagonová Aroma: Jemně ovocná vůně s nádechem dubu Chuť: Lehce povidlová chuť, která se rozvine při jeho pití na jazyku je skutečným zážitkem Zrání Směs rumů stařených od 3 do 25 let v malých barikových dubových soudcích. Stárne systémem solera ve sklepích při vysokých karibských teplotách.

Získaná ocenění: Beverage tasting institut z Chicaga ohodnotil tento rum 94 body ze 100, zařadil ho tak mezi nejlepších 10 rumů světa a jako nejlepší rum z Dominikánské republiky.

280 Kč

Cubaney Elixir 34%

Tento velkolepý rumový likér se pyšní přívlastky Solera Reserva, avšak je ještě jemnější a příjemnější, třebaže je o něco více sušší než by jste čekali.

80 Kč

Dead Head Dark Chocolate 35%

Značka pochází z inspirace dávných receptů Mayů a Aztéků. Deadhead Dark Chocolate je fúze rumu s čokoládou.Tato Monkey Shrunken Head je poctou duchovních přesvědčení obou kmenů.

140 Kč

Diplomático Mantuano 40%

Název Mantuano se dá přeložit jako "místní vznešený muž". Přesně takový byl Don Juancho, aristokrat, který se oddával své vášni pro cestování a objevování nových destilátů, především pak rumu.

90 Kč

Diplomático Reserva Exclusiva 12y 40%

Hlavní "tělo" rumu Reserva Exclusiva je kompozicí, kterou tvoří 20 % lehkých kolonových rumů a 80 % rumů destilovaných v měděném kotlíkovém destilačním zařízení.

120 Kč

Diplomático Single Vintage 2005 43%

Rumy zrály 12 let v sudech z bílého dubu, které předtím obsahovaly bourbon a whisky. Maestro Roneros rumy poté blendovali a výsledný blend byl uložen ještě na jeden rok do sudů, které předtím obsahovaly oloroso sherry.

Aroma nese tóny pražené kávy, čokolády a tabáku, poté se projeví vanilka a zralé ovoce. Chuť je jemná, zakulacená s tóny hořké čokolády a velmi jemným závěrem s dotekem červeného ovoce.

350 Kč

Don Papa 40%

Don Papa je prémiový rum, který je malosériově vyráběn na ostrově Negros na Filipínách. Je to rum inspirovaný revolucionářem Dionisem Magbuelasem, známým rovněž pod přezdívkou Don Papa, který vedl boj proti španělské nadvládě na Filipínách.

120 Kč

Dos Maderas 5+5 40%

100% třtinový karibský rum, jehož zrání je rozděleno do tří fází. Nejdříve zraje 5 let v dubových sudech přímo v Karibiku. Následně zraje již ve Španělsku ve sklepech Williams & Humbert opět v dubových sudech tentokrát 3 roky. Na závěr zraje ještě 2 roky v sudech, ve kterých 20 let zrálo sladké Sherry z odrůdy Pedro Ximenes. Tento rum má harmonickou vůni s dotekem hrozinek a fíků. Chuť je velmi jemná, komplexní a hřejivá. Skvělý digestiv a zajímavá alternativa koňaků nebo brandy.

120 Kč

Dos Maderas Luxus 40%

Špičkový karibský rum Dos Maderas LUXUS, který již snese srovnání s vrcholnými řadami koňaků nebo whisky. Své vynikající chuti dosahuje díky 10 letému zrání v sudech v karibské oblasti. Poté rum zraje u Williams & Humbert ve městě Jerez de la Frontera. Zde zraje minimálně dalších pět let v sudech z amerického bílého dubu, ve kterých původně zrálo dvacetileté Sherry Don Guido. Výsledkem je sametová a poměrně viskózní, plná a hladká chuť s velmi dlouhým závěrem s tóny koření, ořechů a medu. Jeden z nejlepších rumů na trhu. S ohledem na stáří a velmi jemné filtrování před lahvováním se zde může objevit jemný přírodní sediment. Tento sediment nijak neovlivňuje degustační projev tohoto nadstandardního rumu.

350 Kč

Gosling Black Seal 40%

Černý rum je destilovaný z kvasnic melasy. Pochází ze směsi zrajících karibských rumů v barelech whisky a burbonu. Původní, temný a bouřlivý rum.

90 Kč

Gosling Family Reserve 40%

Unikátní rum v netypickém balení. Gosling's family reserve pochází ze stejné směsi Bermudského rumu jako je u klasického gosling's dark seal rumu. V dubových sudech leží ale mnohem déle. Stárne, dokud nedostane takovou lahodnou chuť, jako má například stará whisky nebo koňak. Je tedy více než jen tekutina a láhev. Každá láhev má proto voskovou pečeť na hrdle a individuální číslo. V San Francisku získal dvojitou zlatou medaili.

190 Kč

Havana Club anejo 3y 40%

Havana Club Anejo 3 Anos je 3letý kubánský rum. Jeho lehká chuť je výsledkem umění Maestros Roneros a teplého kubánského klimatu. To přispívá k jeho jedinečné vůni a činí z něj ideální složku pro míchané drinky. Prémiové koktejly jako jsou Mojito, Cuba Libre nebo Daiquiri se bez něj jednoduše neobejdou.

60 Kč

Havana Club Anejo Blanco 37,5%

ukončená výroba - v evropě nedostupné

Zraje v sudech z bílého dubu 2 roky. Je perfektní bází pro osvěžující kubánské koktejly - Mojito, Daiquiri, Piňa Coladu nebo pravé Cuba Libre.

Rum Havana Anejo Blanco "Nejbělejší z vyzrálých rumů a nejvýraznější z bílých rumů," popisuje Havana Club Anejo Blanco hlavní maestro ronero Don José Navarro.

1000 Kč

Hispanico Elixir 34%

Absolutně unikátní směs vyzrálých rumů pocházejících výhradně z hispánských zemí jižní a střední Ameriky a Karibských ostrovů, s dominantním zastoupením Venezuely a Dominikánské republiky.

70 Kč

Kakadu Elixir 30%

Rumový Elixir Kakadu představuje typickou banánovou chuť Karibiku. Kakadu se vyrábí z blendu tří až pětiletých rumů, vyzrálých banánů macerovaných v rumu a karamelu.

60 Kč

Kraken Black Spiced 40%

Nejprve vás přivítá kavá vůně karamelu a koření. Hned potom si vychutnáte delikátní chuť intenzivní skořice, aromatické vanilky a nezaměnitelného muškátového oříšku. Tento rum se skvěle hodí pro celou řadu rozmanitých příležitostí.

90 Kč

Legendario Elixir de Cuba 34%

Zraje sedm let v sudech, kde předtím zrála americká whisky (bourbon). Na celkové chuti se podílí nejen panenská šťáva z velmi kvalitní kubánské cukrové třtiny, ale i delikátně nasládlé rozinky macerované v destilátu v průběhu celého jednoho měsíce. Výsledkem je nezaměnitelná a velmi příjemná nasládlá chuť.

70 Kč

Malibu 21%

Rum s přírodním kokosovým extraktem vyráběný v Barbadosu.

60 Kč

Malteco 10 40,5%

Jde o poctivou směs rumů, které deset let zrály v dubových sudech. Je znám svou jemně nasládlou chutí kandlovaného ovoce, vanilky a karamelu, které jsou perfektně vyvážené.

90 Kč

Malteco 15 40%

Význačným rysem tohto vysoce kvalitního rumu je nebývalá vyváženost a harmonie nasládlých vůní i chuti. Jeho projev je intenzivní, ale přitom příjemný a dobře srozumitelný. Najdete v něm tóny sušeného ovoce, vanilky, karamelu, nugátu či čokolády. Destilát z cukrové třtiny. Vůně čistá, ovoce, karamel, vanilka. Chuť jemná, zakulacená, intenzivní. Doporučujeme k digestiv.

110 Kč

Matusalem Clasico 10 40%

Má obzvláště silnou a exotickou chuť.

Jeho proces staření a míchání je založen na solera metodě, která se původně používala jen pro výrobu sherry, brandy a koňaku.

80 Kč

Matusalem Gran Reserva 15 40%

Díky sytě jantarové barvě a charakteristické chuti s tóny vanilky a karamelu, přezdíván koňak mezi rumy. Tento superprémiový rum připravovaný podle tradiční kubánské receptury přináší prvotřídní kvalitu za dobrou cenu.

100 Kč

Millonario 10 Aniversario 40%

Přibližně dvě třetiny blendu tvoří rumy, které zrály 6 let v prvně plněných sudech, ve kterých byl předtím uložen bourbon z destilerie Heaven Hill v Kentucky.

Vysoký podíl rumů ze sudů po bourbonu dodává lehký a svěží charakter, spolu s tóny vanilky, banánu a bílého ovoce. Zbývající třetina blendu zrála po dobu 10 let jako druhé plnění španělských sudů po Oloroso sherry, které pochází z těch nejlepších vinařství oblasti Jerez. Jde o sudy, které dodávají plnost, strukturu a komplexitu a ze své podstaty sušší a vinný charakter, s tóny hořké čokolády, sultánek, sušených švestek a meruněk.

Spojením dvou druhů rumu odlišného stáří, zrání a chutí vznikl lehký rum, jehož chuťový profil je ale věrný rodině rumů Millonario.

Zajímavostí je skleněná zátka, kterou vyrobila česká Preciosa.

160 Kč

Milionario 15y 40%

Sladký buket, tělnatost a teplo uvolněné pomalou fermentací třtinové melasy, delikátní destilace a trpělivé zrání až po dobu patnácti let metodou solera zaručují chuťovou stálost a hedvábnou jemnost tohoto peruánského rumu. Destilérie má vlastní sudaře, kteří pečlivě vybírají materiál z amerických a slavonských dubů, aby výsledná chuť byla ta nejlepší a nejjemnější.

Vznikne tak opravdu skvostný nápoj, který má bohatou a dlouho přetrvávající vůni kandovaného ovoce, švestek a hřebíčku.

Chuť je po karamelách a sultánkách, třtinovém cukru a coca cole. Dlouho přetrvává v ústech, kde příjemně doznívá.

Každá láhev je ručně zabalena do obalu z palmového proutí peruánskými ženami se zručností předávanou po generace.

160 Kč

Mulata 15y 38%

mavá jantarová barva získaná během dlouhého zrání v sudech. Klasifikován jako tmavý, zralý rum. Vytrvalá vůně silně prostoupená dřevem, mírným ovocným nádechem a náznakem vůně suchých plodů, vanilky a kokosu.

Sladké chuti, plný v ústech, s přetrvávající tučností a mírným zahořením na patře.

140 Kč

Ocumare 12y 40%

ento rum se vyrábí od roku 1995 ve Venezuele. Stárne 12 let v sudech a obsahuje příměsi guarany, která pochází z pralesa a má stimulační účinky. Má jemně kořeněnou příjemnou chuť. Tmavě jantarovou barvu, vůni karamelu, koření, vanilky a mokka kávy. Chuť je jemná a sladká se špetkou pečeného koření, mokka kávy s náznakem skořice. Vynikající rum se sušším koncem.

120 Kč

Opthimus Res Laube 15y 38%

zraje po dobu minimálně 15 let ve starých sudech po Bourbonu a následně v sudech vybraných single malt whisky. Opthimus Rum je tmavý, jantarové barvy, nabízí objemné aroma, chuť medu, čokolády,vanilky,kakaa a kávy. Zakončení je dlouhé, jemné se sladkým závěrem s niancí opět po medu a vanilce. Tento rum bývá v poslední době znalci označován jako jeden z nejlepších na světě. Původní receptura z 19. století rodiny Oliver se vyvinula až k dnešní podobě moderního a kvalitativně jedinečného rumu. Produkty z domu Oliver & Oliver se dnes odlišují v chuti a vůni, ale především v kvalitě. Limitovaná edice Opthimus Rum je pýchou mistrů, kteří tento jedinečný rum stvořili.

170 Kč

Pampero Aniversario 40%

Typicky těžká, intenzivní vůně tabáku a kůže se zde skloubí s výraznou, silnou a dokonale vyváženou chutí hnědého cukru, vanilky, skořice, višní a rozinek. Naprosto vyniká svou jemností a hloubkou chuti.

90 Kč

Plantation 20th Anniversary 40%

Plnou, výraznou a zároveň velmi jemnou chuť ocení i ti největší znalci. Dlouhé dozrávání v sudech mu propůjčuje chuť skořice a tropického ovoce s náznakem vanilky, kokosu a čokolády. Na závěr vás čeká sladký dovětek připomínající mango.

140 Kč

Plantation Grande Reserva 40%

Blend min. tříletých a starších rumů po zrání v Karibiku a dalších 1-2 letech dozrávání v Cognacu dostává do vínku fantastickou lehkost a jemnost, při které ovšem výrazně vystupují chutě vanilky, karamelu, kokosu a dalšího tropického ovoce.

90 Kč

Plantation Guatemala Belize 42%

Pečlivě vybraná směs 10 - 15 rumů z Guatemala a Belizé, které odděleně zrály min. 6 - 12 let v dubových sudech po bourbonu. (nezaměňovat s metodou solera, ktará se v Guatemale hojně používá) Následně jsou ještě v nesmíchaném stavu, tedy odděleně, transportovány do Francie, oblast Cognac, do malého městečka Ars v samém srdci regionu Cognac, části zvané "Grande Champagne " kde je namíchají odbornící / blandeři zabývající se po generace destilací a mícháním světoznámích Cognaců. Zde zrají již ve finální směsi další 1 - 2 roky v sudech po nejlepším Cognacu " Pierre Ferrand XO Grande Champagne ".

110 Kč

Plantation O.F.T.D. 69%

Rum, který spatřil světlo světa na "tajném setkání" v New Orleans v létě 2015 kde se tato skupina sešla skupina a při ochutnávce řady historických Overproof rumů a archivních vzorků byl vytvořen tento neotřelý overproof pro použití do koktejlů a punčů.

70 Kč

Plantation Pineapple 40%

 Výrobní metoda je unikátní - ananasy pečlivě vybrané odrůdy Queen Victoria jsou macerovány ve dvou vybraných vlajkových lodích Plantation. Ručně oloupané kousky ovoce míří na tři měsíce do Plantation Original Dark , zatímco kůra a slupky (bohaté na uvolňované esence) jsou ponechány v aromatickém světlém Plantation White 3 stars. Výsledné infuze jsou poté pečlivě blendovány a putují na další 3 měsíce do dubových sudů k finaálnímu dozrání. Výsledkem je originální, jemný, lehce nasládlý, příjemně aromatizovaný rum.

110 Kč

Plantation White 41,2%

Ultra Prémiový bílý rum. 3 hvězdy Karibiku, směs těch nejlepších rumů z Barbadosu, Trinidadu a Jamajky. Nová hvězda na obzoru, směs nestařených a různě stařených rumů které se následně filtrují pro docílení světlé barvy. Finální míchání a filtrování probíhá na zámku Bonbonnet v Cognac.

70 Kč

Puntacana Tesoro 38%

Tento rum je gurmánským zážitkem, explozí chutí a vůní hodné králů. Má intenzivní aroma a odstíny kaštanu. Vůně připomíná rákosoviny, lesy, pečivo a dub. Chuť je silná, teplá a chutná. Rum plný chuti, sušší, se zemitou vůní rašeliny. Dobře strukturovaný, s dlouhotrvající chutí, dozvukem rozinek a s kouřovým závěrem po whisky. To vše je výsledkem zrání v sudech použitých po skotské single malt whisky.

140 Kč

Pyrat XO 40%

Chutná po vanilce, marcipánu, sladkém koření a vyzrálém ovoci, výrazné citrusové aroma. Dezertní rum s dlouhým koncem.

120 Kč

Rumsons Spiced 40%

Jemný karibský rum, lehce stárnutý, typicky hladký a sladký s chutným muškátovým oříškem, vanilkou a maslovo karamelkovým závěrem.

100 Kč

Sérum Elixir 35%

Perfektní elixír pečlivě namíchaný z pravého panamského rumu, zrající v
sudech tři až osm let. Je jemný, hladký a kulatý. Perfektní pro každou příležitost.

Má tmavě jantarovou barvu, vůni po broskvích, mandlích a
skořici se sametově sladkou chutí připomínající švestky, vanilku a
mandlové koláčky.

80 Kč

Tabú Premium 40%

Těžší a sušší rum, ve kterém jde krásně cítit cukrová třtina. Jen tak nesměle se ve vůni objevují dalších složky jako vanilka, oříšky a skořice. Stejné je to i s chutí. I tady je základem je příjemně nahořklá cukrová třtina se stopou po vanilce, oříšcích. Tohle je prostě lahev hlavně pro ty, kteří mají rádi tradiční rumovou chuť.

80 Kč

Varadero Elixir de Cuba 34%

Varadero Elixir de Cuba je jedním z těch rumových likérů, které dala světu právě Kuba. Macerace rozinek a jiných čerstvých aromatických plodů dávají tomuto nápoji neobyčejně svěží vůni a chuť.

70 Kč

Zacapa Centenario 23

Rum vám nabídne chuť čerstvě rozkrojeného ovoce, dřeva a aromatického koření. Chuť je na patře příjemně plná, krásně bohatá, s neobyčejnou medovou konzistencí. Ovoce pozvolna ustupuje dubovému dřevu, muškátovému oříšku a tabáku. Závěr je dlouhý, delikátně natrpklý, s tóny kávy, sladké vanilky, skořice a zázvoru.

130 Kč

Zacapa Centenario XO 40%

Překvapivě komplexní a vyladěná rovnováha sladkosti, ovoce, koření a alkoholu. Tóny sladké tmavé třešňové čokolády a příchutí sušeného ovoce, jako rozinek sultánek, datlí a švestek, koření - hřebíček, vanilka, skořice a lehké tóny sušeného manga a malin s jemným náznakem zázvoru až v samotném závěru. Je to opravdová lahůdka pro znalce rumů a bezkonkurenční projev umění mistra blendera.

240 Kč

Zacapa Reserva Limitada 2019 45%

Edici inspirovanou tajemným kouzlem Guatemaly tvoří rumy 6 až 24 let staré, osobně vybrané master blenderkou Lorenou Vásquez. V závěrečné fázi rumy zrály v sudech po vínech Moscatel, které v něm probudily vanilkové tóny a aroma čokolády, rozinek a květin.

280 Kč

Zafra Master Reserve 21y 40%

Tento skvělý rum z Panamy se tak s velkou pravděpodobností časem dostane až na vrchol žebříčku mezi ultra prémiové rumy. Zafra Master Reserve 21 Y.O. má opravdu vše, co očekáváte od kvalitního rumu této kategorie. Je výsledkem práce Francisca "Dona Pancha" Fernandeze, světově proslulého mistra míchače, který tento rum vytvořil z nejlepších pečlivě vybraných rumových reserv celé Panamy. Má barvu leštěné jantarové mědi, aroma plné a bohaté a mírně vanilkové. Chuť je lehce karamelová, ovocná, s dotekem exotického koření. Dokončení je dlouhé, mírně tabákové, kakaové, ořechové, lehce po cedru. Doporučujeme všem milovníkům rumu, kteří mají rádi kvalitu a zároveň chuť objevovat nové značky. Na Zafru se jednadvacet let vyplatilo počkat.

190 Kč